• Yeni
Europanel
Europanel

Taş Duvar Paneli - Offwhite - 416

Dekoratif Doğal Taş Görünümlü Fiber Duvar Kaplama Paneli, Taş Duvar Panelleri, Serrate Offwhite Modeli,416,-Taş Duvar Panelleri,Doğal taşın karakterinde saklı sert ve ağır görüntüsüne rağmen doğalına oranla oldukça hafif ve ince yapıya sahip Europanelcovering Taş serisi fiber dekoratif panelleri, projelere pratik bir şekilde uygulanabilirliğiyle tercih sebebi haline geliyor. Dekoratif Taş Paneller birçok renk ve desen alternatifleriyle hem iç hem dış cephelerde kullanılabilirliğiyle güçlü ve dinamik bir etki yaratıyor.

 • Fırsat Ürünü
3.481,76
 • - +
  • VAR
  • 416
  • 100152

   

  _x000D_ _x000D_

   

  _x000D_

  Neden doğal taş değil Serrate Serisi Taş Kaplama Panel?

  Doğal taş esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı değildir, kolay kırılabilir. Serrate serisi taş kaplama Paneller ise esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı olup kolay kırılmaz ve deforme olmaz.

  Doğal taşın uygulaması bazen zemin adaptasyonu gerektirebilir, doğal taş çok ağırdır ve uygulama alanına ciddi bir yük bindirir, özellikle deprem bölgelerinde veya eski yapılarda ekstra bina dayanıklılığı sağlanmadıkça doğal taş uygulaması tehlikeli olabilir. Fiber esaslı Serrate serisi duvar kaplama ise panellerin modellerine göre değişiklik gösterdiği gibi ortalama bir m2 de panel ağırlığı 5-11 kg dır. Kaplama panel duvara statik yük bindirmez.

  Doğal taşların yapıları kolayca renk değiştirmeye ve nemin etkisinde kalarak bozulmaya müsaittir. Serrate serisi taş kaplama paneli ise iklim şartlarından etkilenmez, renk değişimi ve deformasyon söz konusu değildir.

  Doğal taşın uygulaması yapıldıktan sonra tekrar sökülüp başka yere monte edilmesi mümkün değildir, Serrate serisi​​​​​​​ taş kaplama panel ise uygulama yapılan yerden zarar görmeden sökülüp basit işçilikle başka bir duvara monte edilebilir.

  Doğal taşlar renk, ton ve görsel etkide sınırlıdır, çeşitlilik ve model zenginliği yetersizdir. Serrate serisi​​​​​​​ taş kaplama Panel ise yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra büyük projelerde özel tasarım ürün geliştirebilme imkanı vardır.

  Doğal taşların su emilimi oldukça fazladır ve bünyesinde nem barındırır. Serrate serisi​​​​​​​ taş kaplama Panelinde ise üretimde kullanılan malzemelerden dolayı su emilimi yoktur ve bünyesinde nem tutmaz.

  Doğal taşlarının satın alma, kurulum maliyeti ve montaj işlemi, inşaat pisliği ve uzun sürmesi temel zorluklardan sayılabilir. Serrate serisi​​​​​​​ dekoratif taş duvar paneli ve Serrate serisi​​​​​​​ dekoratif taş tavan kaplama panelinde ise kurulum maliyeti makul olup, montaj işlemi panel adetine göre değişmekle birlikte doğal taş uygulaması ile mukayese edilmeyecek kadar kısadır ve işlem sırasında döküntü inşaat kirliliği olmaz.

  Doğal taşlar iklim koşullarına göre, böcek, yosun ve rutubeti bünyesinde barındırarak sağlık için sorun oluşturabilir. Serrate Serisi Taş görünümlü duvar kaplamalarında ise bünyesinde böcek, yosun gibi sağlığa zararlı unsurlar barındırmaz.

  Serrate 149 1 Panel 3,84 m² Panel Ölçü : 129cm x 298cm [h] Panel Kalınlığı : 7 - 12 mm Desen Derinliği :  10 - 40 mm Ağırlık :  6 - 9 kg/m²
  Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız

  Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

  Benzer Ürünler

  Whatsapp Destek

  © 2020 Europanel Covering. Tüm hakları saklıdır.

  Yukarı
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.