Duvar Kaplama Panel Anatomisi !

Taş,Beton,Tuğla ve Ahşap…

İnsanoğlunun Barınma İhtiyacının yanısıra Sağlamlık,Güç,İnanç,Geleceğe bilgi aktarma,Korunma,Güven ve Sabrın Simgesi olarak Tarih boyunca İnsan Yaşamının Tamamlayıcısı olan Malzemelerdendir..Bilinen ve kullanılan en eski inşaat malzemeleri oldukları gibi mimarlık ve sanat, aynı zamanda Taşın,Betonun,Tuğlanın ve Ahşabın,kullanım alanlarıdır.

Büyük Gelişmeler doğrultusunda, ilerlemekte olanTeknoloji,Bilim ,Sosyolojik ve Psikolojik Etkenler,  insanlara daha konforlu yaşam Alanları sağlamak ,Görsel Zenginlikle birlikte Pratik, kaliteli ve Sağlıklı ,Yaşam zevklerine uygun yapılar Uygulama ihtiyacı oluşturmuştur.Görsellik, Konfor Standartlarının ideal seviyelere gelmesiyle,İnsanlar İçin çok önemli  olmuştur.Binalarda ,Yaşam alanlarında iç dekorasyon,Tavan Dekorasyon,dış dekorasyon,bölgesel değer anlamında,cazibe ve talep oluşturur.Bu dekorasyonlar Özel mimari yapılar haline gelir.

Bu özel Mimariyi elde etmek ,binalarda iç ,dış ve tavan dekorasyonları oluşturabilmek,Görsel Kazanımlar sunmak adına, yapılan bütün işlemler Dekoratif Giydirme,Kullanılan ürünler İse Dekoratif Duvar kaplama Panelleri olarak adlandırılır.

2000 yılından sonra Türkiye'de ilgi görmeye başlayan  Dekoratif doğal görünümlü duvar panelleri ,Yaşam Alanlarında,Çalışma Alanlarında,Sosyal Alanlarda,Kısacası Bütün Yapılarda Doğal Görünümü ,Zengin renk ve modelleriyle,Geçmiş ile Güncel Dokuyu  harmanlayarak Geleceğin Özgün Mimarisini Oluşturmaktadır.

Duvar Kaplama Panellerinin ilham Kaynağı Doğadır,Tabiatın Tüm Renk ve Modellerinden esinlenerek Gelecek için tasarlanmış ve uyarlanmıştır.

Materyal : %20 Fiberglas ,%70 organik Suda çözülmeyen Doğal çözücüler, taş tozu elementlerinin ,renklendirme teknikleriyle Üretilir.

Ölçüleri:  Modellerine göre Değişmekte olup,Bir panel ortalama 4m2 dir.Yükseklik 130 cm,Uzunluk ise 300cm dir.Bir panel ağırlığı 22-32 kg olup,Derinlik Çapı 10mm ile 45 mm arasındadır.

Kullanım alanları: İç mekan alanları,dış cepheler,ve tavanlar,

Montaj:  Kesim işlemi dışarıda yapıldığı için toz ve inşaat kirliliği söz konusu değil,ortalama olarak 45-50 m2 bir duvarın kaplanması Bir günlük işlemdir.

Garanti :Kullanıcı Hataları Dışında (Darbe görmesi),10 yıl garantilidir.

Neden Doğal taş değil,Doğal Görünümlü Dekoratif Duvar kaplama Panelleri tercihimiz ?

Doğal taş esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı değildir,kolay kırılabilir.Dekoratif Duvar Kaplama Panelleri ise,esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı olup Kolay Kırılmaz ve deforme olmaz.

Doğal taşın uygulaması bazen zemin adaptasyonu gerektirebilir,Doğal taş çok ağırdır ve Uygulama alanına ciddi bir yük bindirir,özellikle Deprem bölgelerinde veya eski yapılarda ekstra bina dayanıklılığı sağlanmadıkça Doğal taş uygulaması tehlikeli olabilir.Fiber esaslı duvar paneli,ise ,panellerin modellerine göre değişiklik gösterdiği gibi ortalama Bir m2 de Panel Ağırlığı 5-11 kg.dır.Duvara statik yük bindirmez.

Doğal taşların yapıları Kolayca Renk değiştirmeye,ve nemin etkisinde kalarak bozulmaya müsaittir.Duvar kaplama paneli ise,iklim şartlarından etkilenmez,Renk değişimi ve deformasyon söz konusu değildir.

Doğal taşın uygulaması yapıldıktan sonra tekrar sökülüp,başka yere monte edilmesi mümkün değildir,taş duvar paneli ise Uygulama yapılan yerden zarar görmeden Sökülüp,Basit İşcilikle başka bir duvara monte edilebilir.

Doğal taşlar Renk,Ton ve ,Görsel Etkide Sınırlıdır,çeşitlilik ve model zenginliği yetersizdir.Taş,tuğla,beton,karo ve ahşap duvar panellerinde ise yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra büyük projelerde özel tasarım ürün geliştirebilme imkanı vardır

Doğal taşların Su emilimi oldukça fazladır,ve bünyesinde nem barındırır,Duvar kaplama panelinde ise Üretimde kullanılan malzemelerden dolayı su emilimi yoktur ve bünyesinde nem tutmaz.

Doğal taşlarının satın alma, kurulum maliyeti ve montaj işlemi,inşaat pisliği ve uzun sürmesi temel zorluklardan sayılabilir,dekoratif Duvar ve tavan kaplama panelinde ise Kurulum maliyeti makul olup,montaj işlemi panel adetine göre değişmekle birlikte Doğal taş uygulaması ile mukayese edilmeyecek kadar kısadır,ve işlem sırasında döküntü inşaat Kirliliği olmaz.

Doğal taşlar,iklim koşullarına göre,böcek,yosun,ve Rutubeti bünyesinde barındırarak sağlık için sorun oluşturabilir,Taş,tuğla,beton,karo ve ahşap görünümlü Duvar kaplamalarında ise ise bünyesinde böcek,yosun vs sağlığa zararlı unsurlar barındırmaz.

Doğal taşların çıkarılması için kurulan taş ocakları,doğal dokuya ve doğal manzaraya ciddi zarar verdiği gibi,havaya bıraktığı toz ,çevre farkındalığı ve insan sağlığı için sorundur.

Whatsapp Destek

© 2020 Europanel Covering. Tüm hakları saklıdır.

Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.