Duvar Panelleri Hakkında...

Duvar Paneli Alırken Dikkat edilmesi gereken Hususlar; Bütün panellerin ölçü ve ebatları net ve aynı olmalıdır,20 kg dan daha hafif panellerde  montaj esnasında,vidalama yapılırken kırılma ve parçalanma olur,montaj ve görüntü istenilen kalitede olmaz,Kullanılan Boyanın Dünya Standartlarında Olması  önemlidir Uzun Yıllar sonunda bile Rengin Solmaması canlılığını Koruması gerekliliktir,Duvar Paneli,Uygulama yapılmadan önce,yatay olarak dik durmalı,Dik durmuyorsa ,eğilme ve bükülme varsa ,gün işığına doğru tutulduğunda Gün ışığı panel içinden geçiyor ise,yani panelde şeffaflık ve transparanlık görülüyor ise,uygulama yapıldıktan sonra  panelin ek yerlerinde çatlama ve dökülme  meydana gelmiş ise,Kullanılan Mastiğin ve  Hammaddenin Yetersiz ve Kalitesiz olduğu anlamına gelir.

Duvar Kaplama Panellerin Hammaddesi; %20 Fiberglas ,%70 organik Suda çözülmeyen Doğal çözücüler, taş tozu elementlerinin ,renklendirme teknikleriyle hazırlanan Levhaların Adıdır.

Duvar Paneli Üretimi;Tabiatın tüm renk ve modellerinden esinlenerek 0 Yerli olarak Türkiye'de tasarlanıp Üretilmektedir.

Duvar Panelleri Ebat ve Ağırlık ; Panellerin Modellerine göre Değişmekte olup,Bir panel ortalama 4m2 dir.Yükseklik 130 cm, Uzunluk, 300cm dir.Bir panel ağırlığı 22-32 kg ve Derinlik Çapı 10mm ile 45mm arasındadır.

Duvar Panellerin Dış Mekan Kaplamalarında Kullanımı; Panellerimizin Duvara ekstra statik ağırlık bindirmemesi,Normal İklim şartlarından etkilenmediği gibi (-35 ve +70 ) dereceye kadar deforme olmaması,,esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı olup Kolay Kırılmaz olması, nem ,ısı ,Rüzgar ve Ultraviyole ışınlarından Zarar görmemesi,Bütün Yapı ve Binaların  dış cephelerinde hem görsel,hem kolay uygulama ve dayanıklılık açısından idealdir.

Duvar Panellerin İç Mekan Kaplamalarında Kullanımı;Panellerimizin Hızlı montajı,İnşaat kirliliğinin Olmaması,Esneme özelliğinden dolayı köşeli ve oval duvarlara ,Tavan,Kolon,Tonoz,Kemer ve  Silindirik alanlara,kolayca uygulanabilmesi,bünyesinde nem olmadığı için yosun,haşere ve rutubet barındırmaması,temizliğinin çok kolay olup nemli bezle temizlenebilir olması,istendiği takdirde su bazlı boya ile renginin değiştirilebilir olması,Sökülüp çok basit bir işcilikle başka bir alana monte edilebilir olması,monte edilen duvara yük bindirmemesi,yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra İnsan ruhuna Huzur veren tasarımları ile Duvar panelleri,Ev,Çalışma ofisi,restoran,spor salonları,mağazalar,alışveriş merkezleri,spa merkezleri,başta olmak üzere bütün yaşam alanlarında kullanılabilir,

Duvar Panellerinin Sağlığa etkisi; Zararlı etkisi yoktur.Panel üretimizde,Sağlığa zararlı maddeler kullanılmamıştır.

Duvar Panelleri Yangın durumunda,Ateşi Körüklemediği gibi,alevin yükselmesine ve dağılmasına, neden olmaz,

 

Duvar paneli üzerine Obje asılması;Panel uygulaması yapılmamış Duvarı Nasıl Kullanıyorsanız,tv,dolap,ışıklandırma,Raf gibi Aynı materyalleri Uygulaması yapılmış paneller üzerinde de Kullanabilirsiniz,yük paneller üzerinde değil panelin arkasındaki Duvardadır.

Duvar kaplama panelleri izolasyon malzemesi olarak düşünülemez ,direk ses,yalıtım ve ısı etkili bir izolasyon malzemesi değildir,izolasyona yardımcı malzeme olarak adlandırılabilir,

Duvar Kaplama Panel temizliği için özel işleme gerek yoktur,rütin panel temizlemesinde nemli bez ile silmek yeterlidir,yoğun temizlik gerektiren durumlarda ise Su ve fırça yardımıyla rahatlıkla yıkanabilir.

Duvar Kaplama Panelleri kırılma durumu; duvara uygulaması yapılmış panelin Kırılması çok olası değildir.çok sert darbeler olmadığı sürece,Alt konstrüksiyon yapısı sağlam ise montaj hatası yok ise panelleriniz kırılmaz,hasar görmez,

Panelin sökülüp başka bir yere uygulanabilmesi,panellerimiz uygulama yapılmış duvardan sökülüp ,başka bir mekana veya duvara monte edilebilir.

Panellerin Boyanabilmesi,mekanlarınızın dekorasyon değişimine göre renk değişimi yapabilirsiniz,su bazlı olmak kaydıyla istediğiniz renge boyayabilirsini.Boyama işlemi için süre ve sınırlama yoktur,

Panellerde Koku Durumu; panellerimizde kalıcı olarak koku olmaz,Boya mantığını düşünürsek ilk işlemden itibaren koku olmaz denilemez,montaj esnasında (mastik işleminden sonra),mastiğin kuruması ile koku azalır,birkaç gün içinde doğal havalandırma ile koku kalmaz,fırınlanması iyi yapılmış ,doğru ve kaliteli hammadde ile üretilmiş panelde kalıcı koku olma olasılığı yoktur.

Panel Uygulamasında İnşaat Atığı ve Panellerin Uygulama durumu; Panel uygulamalarımızda kesim işlemi dışarıda yapıldığı için toz ve inşaat kirliliği söz konusu değildir,ortalama olarak 45-50 m2 bir Alanın Kaplanması ,(Zemin hariç Tüm Cepheler),Bir günlük işlemdir. Duvar panelini,tercih sebebi kılan belirgin etkenlerden biridir.

Panellerin Canlı olarak görülemediği özellikle İstanbul dışı,veya Yurtdışı talepler için ,Web sayfası veya farklı sosyal mecralarda görülen görsellerin ve belirtilen özelliklerin aynısı olduğunun garantisi Europanelcovering Duvar Kaplama Panel sistemleridir.Yalnız sosyal mecralarda kullanılan ışıklandırma ve yansıtma teknikleri nedeniyle renk tonlamalarında farklılık görülebilir.Birebir dokuyu ve rengi görmek için numune talep etmenizi tavsiye ederiz,Model ve kalite de değişkenlik söz konusu olmaz çünkü,panel üretimlerimiz fabrikasyon sistemde olup,ürün kalitemiz standart normlarda üretilmektedir.(2.veya 3.kalite gibi çeşitlemelerimiz yoktur), 

Duvar Kaplama Panel Numune ;Panelin doğal dokusunun ve renklerinin görülmek istenmesi durumunda Cüz-i bir bedel karşılığı 40cm x 50cm boyutlarda  numune panel gönderme seçeneğimiz mevcuttur.

Panellerin Paketlenmesi ve Gönderimi; Panellerimizin arka yüzeyi craft kağıtla kaplı olup,yardımcı malzemeler ve Montaj kiti ,orjınal Europanel markalı teneke kutularda gönderilir. Panellerin paketlenmesi ve Müşteriye ulaştırılmasında gereken bütün hassasiyet gösterilmektedir.

Panel Montajı;  Gerekli bilgileri sayfamızda  Uygulama - Montaj  bölümünden görselleri ile birlikte inceleyebilirsiniz.

Panel satış sonrası,hizmet gerektirecek durumlar genelde söz konusu olmamakla birlikte,talep halinde gereken destek ve bilgilendirme yapılır.

Panel Siparişlerinde İptal durumu; Panel Siparişleri üretim aşamasına girene kadar sipariş iptali mümkündür.Panelin üretimi tamamlandıktan sonra hazırlanmış siparişin iptali durumunda toplam tutarın %20 si kadar cezai müeyyidesi vardır.

Duvar panellerinin fiyatlandırılması; Uygulama yapılacak alan m2 olarak hesaplanır ve Panel adeti olarak tutar belirlenir,bazen fire olarak panel parçaları artabilir,bu fireler başka yerlerde de kullanılabilir,ayrıca Panel fiyatları ürün modeline göre değişmektedir.

Panel Aydınlatma; Duvar ve Tavan Kaplama Panelleri 3D dokusundadır.Panel Uygulaması yapılmış mekanlarda hareli,ve gölgeli,renk geçişlerini,Grenli dokusunu Doğal ve Görsel Zenginliğe dönüştürmek için, aydınlatma ve ışıklandırma ciddi bir tamamlayıcıdır.

Panel Özel Renk ve Tasarım;Taş,tuğla,beton,karo, ahşap doku efektli duvar panellerinde yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra büyük projelerde özel tasarım ürün geliştirebilme imkanı vardır.

Panellerimizin Satışı ; Bayii ve Satışa iştirak talepleri için iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Whatsapp Destek

© 2020 Europanel Covering. Tüm hakları saklıdır.

Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.