• Yeni
Duvar Kaplama
Duvar Kaplama

Tuğla Desenli Duvar Paneli - Hollow Brick Marfil - 539

Eskitilmiş delikli dekoratif Tuğla görünümlü Panel Kaplama, Hollow Brick Marfil Modeli, Eskiden yeniye dönüşün Sadeleştirilmiş hali...Her dönem tercih edilen tuğlanın en doğal haliyle tasarlandığı Dekoratif Tuğla Panelleri, farklı tarzlarda, farklı renklerde üretilerek uygulama yapılan duvarda istenilen şekilde yorumlanmasını sağlıyor. Geleneksel tuğladan farklı olarak estetik dokunuşlarla tasarlanan Dekoratif Tuğla Paneller, modern ve kaliteli dokusu, hafif ve dayanıklı yapısıyla iç mekan, dış cephe ve tavan Kaplama dekorasyon projeleri için sıklıkla tercih ediliyor.

3.223,32
 • - +
  • VAR
  • 539

  Neden tuğla panelleri?

  _x000D_ _x000D_

  Doğal tuğla esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı değildir, kolay kırılabilir. Tuğla panelleri ise esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı olup kolay kırılmaz ve deforme olmaz.

  _x000D_ _x000D_

  Doğal tuğlanın uygulaması bazen zemin adaptasyonu gerektirebilir, doğal tuğla çok ağırdır ve uygulama alanına ciddi bir yük bindirir, özellikle deprem bölgelerinde veya eski yapılarda ekstra bina dayanıklılığı sağlanmadıkça doğal tuğla uygulaması tehlikeli olabilir. Kaplama tuğla duvar paneller ise modellere göre değişiklik gösterdiği gibi ortalama bir m2 de panel ağırlığı 5-11kgdır. Duvara statik yük bindirmez.

  _x000D_ _x000D_

  Doğal tuğlaların yapıları kolayca renk değiştirmeye ve nemin etkisinde kalarak bozulmaya müsaittir. Duvar kaplama paneli ise iklim şartlarından etkilenmez, renk değişimi ve deformasyon söz konusu değildir.

  _x000D_ _x000D_

  Doğal tuğlanın uygulaması yapıldıktan sonra tekrar sökülüp başka yere monte edilmesi mümkün değildir, tuğla duvar paneli ise uygulama yapılan duvardan zarar görmeden sökülüp basit işçilik ile başka bir duvara monte edilebilir.

  _x000D_ _x000D_

  Doğal taşlar renk ton ve görsel etkide sınırlıdır, çeşitlilik ve model zenginliği yetersizdir. Tuğla panellerinde ise yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra büyük projelerde özel tasarım ürün geliştirebilme imkanı vardır.

  _x000D_ _x000D_

  Doğal tuğlaların su emilimi oldukça fazladır ve bünyesinde nem barındırır, Duvar kaplama panelinde ise üretimde kullanılan malzemelerden dolayı su emilimi yoktur ve bünyesinde nem tutmaz.

  _x000D_ _x000D_

  Doğal tuğlaların satın alma, kurulum maliyeti ve montaj işlemi, inşaat pisliği ve uzun sürmesi temel zorluklardan sayılabilir, dekoratif duvar ve tavan kaplama panelinde ise kurulum maliyeti makul olup montaj işlemi panel adetine göre değişmekle birlikte doğal tuğla uygulaması ile mukayese edilmeyecek kadar kısadır ve işlem sırasında döküntü inşaat kirliliği olmaz.

  _x000D_ _x000D_

  Doğal tuğla iklim koşullarına göre, böcek, yosun ve rutubeti bünyesinde barındırarak sağlık için sorun oluşturabilir, tuğla görünümlü duvar kaplamalarında ise bünyesinde böcek, yosun gibi sağlığa zararlı unsurlar barındırmaz.

  _x000D_ _x000D_

  Tuğla kaplamalar doğaya ve çevreye zarar vermeden tabiatın tüm renk ve modellerinden esinlenerek Türkiye’ de üretilen önemli bir duvar kaplama malzemesidir.

  _x000D_

  HOLLOW BRİCK 139 1 Panel 3.85m² Panel Ölçü : 129cm x 299cm [h] Panel Kalınlığı : 7- 12 mm Desen Derinliği :  10 - 40 mm Ağırlık :  6 - 9 kg/m²
  Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız

  Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

  Whatsapp Destek

  © 2020 Europanel Covering. Tüm hakları saklıdır.

  Yukarı
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.