• Yeni
Duvar Panelleri
Duvar Panelleri

Tuğla Duvar Panelleri, Tuğla Panel Uygulama Görsel, 519

Tuğla Duvar Panelleri, Tuğla Panel Uygulama Görsel,-Tuğla Duvar Panelleri, Her dönem tercih edilen tuğlanın en doğal haliyle tasarlandığı Dekoratif Tuğla Panelleri, farklı tarzlarda, farklı renklerde üretilerek mekanların istenilen şekilde yorumlanmasını sağlıyor. Geleneksel tuğladan farklı olarak estetik dokunuşlarla tasarlanan Fiber Tuğla Paneller, modern ve kaliteli dokusu, hafif ve dayanıklı yapısıyla iç mekan, dış cephe ve tavan dekorasyon projeleri için sıklıkla tercih ediliyor.

0,00
 • - +
  • VAR
  • 519

   

  Neden Doğal Tuğla değil,Tuğla Duvar Kaplama Panelleri tercihimiz ?

  Doğal tuğla esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı değildir,kolay kırılabilir.Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama Panelleri ise,esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı olup Kolay Kırılmaz ve deforme olmaz.

  Doğal Tuğlanın uygulaması bazen zemin adaptasyonu gerektirebilir,Doğal tuğla çok ağırdır ve Uygulama alanına ciddi bir yük bindirir,özellikle Deprem bölgelerinde veya eski yapılarda ekstra bina dayanıklılığı sağlanmadıkça Doğal tuğla uygulaması tehlikeli olabilir.Fiber esaslı Tuğla duvar paneli,ise ,panellerin modellerine göre değişiklik gösterdiği gibi ortalama Bir m2 de Panel Ağırlığı 5-11 kg.dır.Duvara statik yük bindirmez.

  Doğal tuğlaların yapıları Kolayca Renk değiştirmeye,ve nemin etkisinde kalarak bozulmaya müsaittir.Duvar kaplama paneli ise,iklim şartlarından etkilenmez,Renk değişimi ve deformasyon söz konusu değildir.

  Doğal tuğlanın uygulaması yapıldıktan sonra tekrar sökülüp,başka yere monte edilmesi mümkün değildir,tuğla duvar paneli ise Uygulama yapılan yerden zarar görmeden Sökülüp,Basit İşcilikle başka bir duvara monte edilebilir.

  Doğal taşlar Renk,Ton ve ,Görsel Etkide Sınırlıdır,çeşitlilik ve model zenginliği yetersizdir.Taş,tuğla,beton,karo ve ahşap duvar panellerinde ise yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra büyük projelerde özel tasarım ürün geliştirebilme imkanı vardır

  Doğal tuğlaların Su emilimi oldukça fazladır,ve bünyesinde nem barındırır,Duvar kaplama panelinde ise Üretimde kullanılan malzemelerden dolayı su emilimi yoktur ve bünyesinde nem tutmaz.

  Doğal tuğlaların satın alma, kurulum maliyeti ve montaj işlemi,inşaat pisliği ve uzun sürmesi temel zorluklardan sayılabilir,dekoratif Duvar ve tavan kaplama panelinde ise Kurulum maliyeti makul olup,montaj işlemi panel adetine göre değişmekle birlikte Doğal tuğla uygulaması ile mukayese edilmeyecek kadar kısadır,ve işlem sırasında döküntü inşaat Kirliliği olmaz.

  Doğal tuğla ,iklim koşullarına göre,böcek,yosun,ve Rutubeti bünyesinde barındırarak sağlık için sorun oluşturabilir,Taş,tuğla,beton,karo ve ahşap görünümlü Duvar kaplamalarında ise ise bünyesinde böcek,yosun vs sağlığa zararlı unsurlar barındırmaz.

  Doğal taşların çıkarılması için kurulan taş ocakları,doğal dokuya ve doğal manzaraya ciddi zarar verdiği gibi,havaya bıraktığı toz ,çevre farkındalığı ve insan sağlığı için sorundur.

  Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız

  Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

  Benzer Ürünler

  Whatsapp Destek

  © 2020 Europanel Covering. Tüm hakları saklıdır.

  Yukarı
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.