• Yeni
Europanel
Europanel

Fiber Tuğla, Duvar Kaplama Paneli, Dekoratif Duvar Panelleri, Dış Cephe Duvar Panelleri, İç Mekan Duvar Panelleri, Statik Ağırlık Vermez, Panel ,4 M2 Olup, Fiyatlar, Modellere Göre Değişir.

Tuğla Duvar Panelleri, Loft  Brick Dark Multi Color,Modeli ,0003 ,-Tuğla Duvar Panelleri, Her dönem tercih edilen tuğlanın en doğal haliyle tasarlandığı  Dekoratif Tuğla Duvar Panelleri, farklı tarzlarda, farklı renklerde üretilerek mekanların istenilen şekilde yorumlanmasını sağlıyor. Geleneksel tuğladan farklı olarak estetik dokunuşlarla tasarlanan Fiber Tuğla Paneller, modern ve kaliteli dokusu, hafif ve dayanıklı yapısıyla iç ve dış mekan projelerinin duvar – tavan – cephe kaplamaları için sıklıkla tercih ediliyor.

 • Fırsat Ürünü
3.213,42
 • - +
  • VAR
  • 0003
  • 100000

   

  Neden tuğla duvar kaplama?

  Doğal tuğla esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı değildir, kolay kırılabilir. Dekoratif tuğla kaplama panelleri ise esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı olup kolay kırılmaz ve deforme olmaz.

  Doğal tuğlanın uygulaması bazen zemin adaptasyonu gerektirebilir, doğal tuğla çok ağırdır ve uygulama alanına ciddi bir yük bindirir, özellikle deprem bölgelerinde veya eski yapılarda ekstra bina dayanıklılığı sağlanmadıkça doğal tuğla uygulaması tehlikeli olabilir. Fiber esaslı tuğla duvar paneli ise panellerin modellerine göre değişiklik gösterdiği gibi ortalama bir m2 de panel ağırlığı 5-11kgdır. Duvara statik yük bindirmez.

  Doğal tuğlaların yapıları kolayca renk değiştirmeye ve nemin etkisinde kalarak bozulmaya müsaittir. Duvar kaplama paneli ise iklim şartlarından etkilenmez, renk değişimi ve deformasyon söz konusu değildir.

  Doğal tuğlanın uygulaması yapıldıktan sonra tekrar sökülüp başka yere monte edilmesi mümkün değildir, tuğla duvar paneli ise uygulama yapılan duvardan zarar görmeden sökülüp basit işçilik ile başka bir duvara monte edilebilir.

  Doğal taşlar renk ton ve görsel etkide sınırlıdır, çeşitlilik ve model zenginliği yetersizdir. Tuğla panellerinde ise yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra büyük projelerde özel tasarım ürün geliştirebilme imkanı vardır.

  Doğal tuğlaların su emilimi oldukça fazladır ve bünyesinde nem barındırır, Duvar kaplama panelinde ise üretimde kullanılan malzemelerden dolayı su emilimi yoktur ve bünyesinde nem tutmaz.

  Doğal tuğlaların satın alma, kurulum maliyeti ve montaj işlemi, inşaat pisliği ve uzun sürmesi temel zorluklardan sayılabilir, dekoratif duvar ve tavan kaplama panelinde ise kurulum maliyeti makul olup montaj işlemi panel adetine göre değişmekle birlikte doğal tuğla uygulaması ile mukayese edilmeyecek kadar kısadır ve işlem sırasında döküntü inşaat kirliliği olmaz.

  Doğal tuğla iklim koşullarına göre, böcek, yosun ve rutubeti bünyesinde barındırarak sağlık için sorun oluşturabilir, tuğla görünümlü duvar kaplamalarında ise bünyesinde böcek, yosun gibi sağlığa zararlı unsurlar barındırmaz.

  Tuğla kaplamalar doğaya ve çevreye zarar vermeden tabiatın tüm renk ve modellerinden esinlenerek Türkiye’ de üretilen önemli bir duvar kaplama malzemesidir.

   LOFTBRİCK 135 1 Panel 3.94 m² Panel Ölçü : 132cm x 299cm [h] Panel Kalınlığı : 7- 12 mm Desen Derinliği :  10 - 40 mm Ağırlık :  6 - 9 kg/m²

   

  Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız

  Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

  Benzer Ürünler

  Whatsapp Destek

  © 2020 Europanel Covering. Tüm hakları saklıdır.

  Yukarı
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.