• Yeni
Duvar Kaplama
Duvar Kaplama

Tuğla Desenli Duvar Paneli - Ashlar Vintage Terracotta - 531

Taş duvar kaplama Ashlar Vintage Terracotta panel modeli- Geçmişten Günümüze, Günümüzden Geleceğe Taşın en doğal haliyle tasarlandığı Modern Taş Duvar Panelleri, farklı tarzlarda, farklı renklerde üretilerek mekanların istenilen şekilde yorumlanmasını sağlıyor. Geleneksel taştan farklı olarak estetik dokunuşlarla tasarlanan Dekoratif Taş Paneller, İç Mekan Duvar Dekorasyonlarının Yanı Sıra ,Dış Cephe Kaplama Ve Tavan Kaplama Dekorasyonları İçin Avantajlı Ve İdealdir.

3.119,94
 • - +
  • VAR
  • 531

  Neden doğal taş değil Ashlar Serisi Taş Kaplama Panel?

  Doğal taş esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı değildir, kolay kırılabilir. Ashlar serisi taş kaplama Paneller ise esnemeye veya genleşmeye karşı dayanıklı olup kolay kırılmaz ve deforme olmaz.

  Doğal taşın uygulaması bazen zemin adaptasyonu gerektirebilir, doğal taş çok ağırdır ve uygulama alanına ciddi bir yük bindirir, özellikle deprem bölgelerinde veya eski yapılarda ekstra bina dayanıklılığı sağlanmadıkça doğal taş uygulaması tehlikeli olabilir. Fiber esaslı Ashlar serisi duvar kaplama ise panellerin modellerine göre değişiklik gösterdiği gibi ortalama bir m2 de panel ağırlığı 5-11 kg dır. Kaplama panel duvara statik yük bindirmez.

  Doğal taşların yapıları kolayca renk değiştirmeye ve nemin etkisinde kalarak bozulmaya müsaittir. Ashlar serisi taş kaplama paneli ise iklim şartlarından etkilenmez, renk değişimi ve deformasyon söz konusu değildir.

  Doğal taşın uygulaması yapıldıktan sonra tekrar sökülüp başka yere monte edilmesi mümkün değildir, Ashlar serisi taş kaplama panel ise uygulama yapılan yerden zarar görmeden sökülüp basit işçilikle başka bir duvara monte edilebilir.

  Doğal taşlar renk, ton ve görsel etkide sınırlıdır, çeşitlilik ve model zenginliği yetersizdir. Ashlar serisi taş kaplama Panel ise yüzlerce renk ve model alternatifinin yanı sıra büyük projelerde özel tasarım ürün geliştirebilme imkanı vardır.

  Doğal taşların su emilimi oldukça fazladır ve bünyesinde nem barındırır. Ashlar serisi taş kaplama Panelinde ise üretimde kullanılan malzemelerden dolayı su emilimi yoktur ve bünyesinde nem tutmaz.

  Doğal taşlarının satın alma, kurulum maliyeti ve montaj işlemi, inşaat pisliği ve uzun sürmesi temel zorluklardan sayılabilir. Ashlar serisi dekoratif taş duvar paneli ve Ashlar serisi dekoratif taş tavan kaplama panelinde ise kurulum maliyeti makul olup, montaj işlemi panel adetine göre değişmekle birlikte doğal taş uygulaması ile mukayese edilmeyecek kadar kısadır ve işlem sırasında döküntü inşaat kirliliği olmaz.

  Doğal taşlar iklim koşullarına göre, böcek, yosun ve rutubeti bünyesinde barındırarak sağlık için sorun oluşturabilir. Ashlar Serisi Taş görünümlü duvar kaplamalarında ise bünyesinde böcek, yosun gibi sağlığa zararlı unsurlar barındırmaz.

  Ashlar 135 1 Panel 3,97 m² Panel Ölçü : 132cm x 301cm [h] Panel Kalınlığı : 7 - 12 mm Desen Derinliği :  10 - 40 mm Ağırlık :  6 - 9 kg/m²
  Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız

  Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

  Benzer Ürünler

  Whatsapp Destek

  © 2020 Europanel Covering. Tüm hakları saklıdır.

  Yukarı
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.